Сучасна стоматологія передбачає велику кількість способів відбілювання зубів. Вибір конкретного методу серед усіх існуючих залежить від гігієни та стану рота пацієнта, його надання переваг по насиченості кольору та вартості. Важливо відзначити, що відбілювання – серйозна медична маніпуляція, яку надзвичайно важливо проводити під контролем фахівців. Тоді ви не ризикуєте нашкодити зубам, а сама процедура точно піде на користь вашій посмішці.

Спосіб відбілювання за допомогою чистки

Найпростішим і щадним видом освітлення порожнини рота вважається професійна гігієна. Це механічне чищення, яке допоможе запобігти розвитку карієсу і виникненню вогнищ бактерій, позбавить зуби від твердого та м’якого нальоту. Звичайно, це не зробить їх білосніжними, але поза сумнівом піде на користь всій порожнини рота і вплине на відтінок зубів. Згідно з правилами стоматології та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, професійну чистку потрібно проводити не рідше одного-двох разів на рік.

У стоматології найчастіше використовуються такі методи чищення:

  1. Airflow: наліт із бактерій, які зберігаються в результаті частого куріння, вживання фарбуючої їжі або кави, чиститься завдяки спеціальному розчину. Він подається на поверхню зуба під тиском.
  2. Ультразвукова чистка за допомогою скалера. Завдяки даному інструменту створюються спеціальні ультразвукові вібрації. Вони впливають на емаль, є повністю безпечними, йдуть на користь порожнині рота і допомагають усунути наліт і зубні камені.

Ці способи не вважаються відбілюванням, а, скоріше, можуть служити підготовкою до нього. З їх допомогою усуваються бактерії, запобігається карієс, зубам повертається природний відтінок. Проте, впливу цього етапу може бути цілком достатньо багатьом пацієнтам.

Ефективні методи відбілювання зубів

Професійні способи відбілювання

Якщо пацієнт вважає, що звичайної професійної чистки для досягнення бажаного відтінку йому недостатньо, застосовуються такі методи відбілювання:

  • хімічний: гель зі спеціальними компонентами тримають на поверхні зубів від півгодини до півтори години. Активний кисень, що міститься в гелі, змінює колір емалі, так повністю руйнує наявний наліт. Одна процедура може змінити відтінок на 4-12 тонів;
  • ультразвуковий: схожий з першим способом, проте в даному випадку гель приводиться в дію за допомогою ультразвуку. Колір емалі також змінюється за рахунок активного кисню;
  • лазерний: один з найпопулярніших, безпечних і результативних. На відміну від перших двох, підійде навіть тим, у кого є подряпини або відколи. Активний гель приводиться в дію за допомогою лазерного променя;
  • фотовідбілювання: подібний спосіб з вищеописаними з тією лише відмінністю, що в даному випадку активний гель (вже з іншим складом) приводиться в дію за допомогою ультрафіолетових ламп.

На жаль, не у всіх випадках допустимо застосування спеціальних відбілюючих гелів. Тому в сучасній стоматології існує кілька альтернативних методів відбілювання:

  • бондинг: на поверхню наноситься спеціальний полімерний склад, який після впливу світлом міцно з’єднується з емаллю. Таким чином, бондинг змінює не тільки колір, але і форму зуба і найчастіше застосовується для післякаріозного відновлення, реставрації тріщин і сколів, покриття оголеного внаслідок рецесії ясен кореня;
  • вініри: на поверхню кожного зуба кріплять спеціальну пластинку, яку попередньо індивідуально виготовляють. Допоможуть для вирішення тих же проблем, що й при бондингу.

Щоб відбілювання пройшло ефективно і отриманий результат надовго закріпився, після процедури необхідно більш ретельно дотримуватися гігієни рота, перші дві доби не вживати ніякої фарбуючої їжі або напоїв (кава, чай, шоколад, вино, буряк, морси, соєвий соус та ін.) і максимально утриматися від куріння на цей же проміжок часу. Гігієні також варто приділяти велику увагу: чистити порожнину рота не рідше двох разів на день, а краще після кожного прийому їжі, застосовувати ополіскувачі, ремінералізуючі та відбілюючі пасти.

В цілому у сучасній стоматології відбілювання – процедура безпечна, але вона також є серйозною медичною маніпуляцією, тому має ряд протипоказань. В першу чергу, це вагітність, а також підвищена чутливість зубів або серйозні захворювання порожнини рота.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты