Сучасна стоматологія творить справжні дива, і дірка в зубі – зовсім не вирок гарній посмішці. Але іноді терапевтичне лікування неможливе або неефективне. В такому випадку лікарю не залишається нічого, крім видалення хворого ікла або моляра пацієнта.

Удаление зуба

Коли необхідне видалення зубів?

Для проведення процедури існує ряд показань, які можна розділити на термінові, що вимагають негайного втручання, і планові.

До екстрених причин для проріджування зубного ряду відносяться:

 • гостре гнійне запалення ясен або кісткових структур щелепи, викликане хворим зубом. При терапії періодонтиту або періоститу видалення призначають в залежності від можливості проведення лікування. Остеомієліт, абсцес або флегмона вимагають обов’язкового усунення причини хвороби;
 • неможливе проведення іншої терапії через сильний больовий синдром;
 • карієс привів до перелому коронки, що не піддається відновленню пломбуванням або іншими методами терапевтичної стоматології, або сильного пошкодження зубних коренів, що не дає встановити ортопедичну конструкцію;
 • знаходження на лінії перелому щелепи.

Планово послугу призначають у випадках:

 • неправильного розташування, що призводить до запалення ясен, травм слизової, зміщенню зубного ряду;
 • карієсу, якщо відновлення пошкодження неможливе;
 • непрохідності кореневого каналу, що супроводжується періодонтитом або утворенням кіст;
 • необхідності проведення ортодонтичного лікування.

Переваги клініки Fenix ​​Smile

Видалення зуба

Збережемо і вилікуємо навіть

“Безнадійні” зуби

Видалення зуба

Сертифіковані медичні

матеріали

Видалення зуба

Європейські технології і

стандарти безпеки

Видалення зуба

Фіксована вартість і

можливість розстрочки без відсотків

Процес видалення

Щоб зробити пацієнтові дірку у зубному ряді, однієї примхи лікаря недостатньо. Для підтвердження поставленого діагнозу і визначення тактики проведення втручання, спочатку треба зробити рентген.

Рентген-знімок дозволяє оцінити ступінь пошкодження зубних структур, стан коренів, розташування хворого зуба по відношенню до інших. Також рентген дозволяє діагностувати перелом щелепи або розвиток остеомієліту і вжити відповідних заходів.

Переконавшись в неможливості іншого лікування, лікар переходить до видалення, що полягає в насильницькому відділенні тканин, що зв’язують зубний корінь з альвеолярної лункою і яснами, і його вилученні з лунки. Ціна на процедуру залежить від розташування зуба і наявності ускладнень.

Подібна послуга вкрай болюча, тому пацієнту вводиться знеболююче. Найчастіше для анестезії в стоматології застосовують медпрепарати, засновані на артикаїні (ультракаїн, убистезин та ін.), при їх непереносимості призначають лідокаїн.

Знеболююче у верхню щелепу найчастіше вводиться методом двосторонньої інфільтрації. Для нижньої щелепи найбільш застосована торусальна або мандібулярна анестезія.

При гострому запаленні знеболююче може не надавати належного ефекту, тому операцію потрібно проводити якомога раніше. Вартість анестетика також включається в загальну ціну послуги.

Після знеболювання лікар приступає безпосередньо до видалення, що складається з:

 • відділення кругової зв’язки від зубної шийки та ясна від краю альвеолярної лунки;
 • накладення щипців та просування їх щічок під м’які тканини;
 • фіксації щипців;
 • вивихнення зубного кореня ротацією або люксацією;
 • витягання кореня з альвеоли.

Для успішності операції і профілактики ускладнень дуже важливе правильне положення пацієнта та стоматолога.

Різні зубні групи видаляються інструментами, які дещо відрізняються за формою і пристроєм. Через складність втручання ціна на видалення зуба мудрості трохи вище, ніж для інших груп.

Після операції не можна нагрівати або механічно впливати на альвеолярну лунку, щоб не порушити процес загоєння.

Правильна профілактика в більшості випадків може попередити необхідність радикального лікування. Щоб зберегти цілісність зубного ряду досить робити чистку зубних поверхонь вранці і ввечері, полоскати рот після їжі, своєчасно відвідувати стоматолога для огляду, терапії дрібних дірок від карієсу, професійного чищення зубних поверхонь.

Але якщо профілактика виявилася неефективною і зуб все ж втрачено, в клініці «FenixSmile» у Києві допоможуть відновити цілісність зубного ряду встановленням імпланту, щоб ви знову сяяли здорової посмішкою.

Залиште заявку заповнивши форму
Ми зв'яжемося з вами протягом 30 хвилин