Зубний біль зазвичай виникає несподівано і доставляє масу незручностей. Терпіти його не можна і неможливо. Коли зуби болять, людина не може ні на чому зосередитися і стає дратівливою, тому потрібно обов’язково звертатися до лікаря, але, якщо потрібно зняти біль швидко і в домашніх умовах, то існує кілька методів усунення зубного болю.

Кращі способи прибрати зубний біль

Зубний біль

Перш, ніж вдаватися до різних методів усунення зубного болю, потрібно зрозуміти причину його виникнення. Найпоширенішою причиною є підвищена чутливість зуба або зубів. В такому випадку неприємні і болючі відчуття можуть виникати при вживанні кислого, солодкого, гострого або при перепаді температур (потраплянні холодної або гарячої води/напоїв). Таку проблему усунути легко, досить просто пополоскати порожнину рота теплою водою або почистити зуби (бажано щодня застосовувати спеціальну зубну пасту для чутливих зубів).

Також існує ряд більш складних явищ, які можуть викликати зубний біль, і коли допомога професіонала просто необхідна, а зняття болю можливе тільки тимчасове і діє як симптоматичне лікування, до таких видів відносять:

  • виснажену зубну емаль і тріщини, які можуть на ній з’являтися;
  • карієс (в залежності від стадії будуть посилюватись і больові відчуття);
  • пульпіт (запалення внутрішніх тканин зуба, є ускладненням після занедбаного карієсу);
  • періодонтит (запалення білязубної кісткової тканини, може призвести до появи кіст в ротовій порожнині);
  • пародонтит (запалення ясен, що супроводжується кров’ю з ясен під час чищення на ранніх стадіях і атрофією тканини навколо зубів при запущеній стадії, що навіть може призвести до необхідності видалення зубів).

Всі прояви цих хвороб вимагають негайного звернення до стоматолога, так як тільки фахівець може виявити і усунути причину болю. Фахівці клініки естетичної стоматології Fenix ​​Smile працюють тільки на сучасному обладнанні і проходять курси підвищення кваліфікації, тому звернувшись до нас, ви отримуєте повний спектр послуг вищої якості за найкращими цінами.

Методи позбавлення від зубного болю

Зубний біль може виникати несподівано в самий невідповідний момент, в такому випадку багато людей не можуть відразу ж відвідати стоматолога і шукають способи усунути больові відчуття хоча б тимчасово, щоб дискомфорт від них зник.

Зазвичай більшість людей вживають знеболюючі засоби, які можна знайти майже в кожній аптечці будинку, до них відносять анальгін, аспірин. Деякі також мають таблетки з діючими речовинами спеціально спрямованими на зубний біль, такі як, кеторолак і ацеклофенак.

Для того, щоб приглушити больові відчуття можна також спробувати зробити точковий масаж тих місць, які на думку тих, хто займається акупресурою, мають вплив саме на ротову порожнину.

Можна також спробувати прополоскати рот відваром з трав, які допомагають зняти запалення і заспокоюють слизову, наприклад, ромашкою або календулою.

Існує також кілька засобів народної медицини:

  • змішати перець, сіль і воду до утворення густої пасти і покласти на уражену ділянку на 5 хвилин (більше підходить для зняття чутливості зуба);
  • взяти шматочок сирої картоплі і покласти на проблемну ділянку на той час, який знадобиться, щоб зубний біль пройшов;
  • подрібнену гвоздику змішати з соняшниковою або оливковою олією, покласти на зуб і чекати поки неприємні відчуття не зникнуть;
  • подрібнений часник покласти на хворий зуб або пожувати кілька хвилин (добре вбиває мікроби і бактерії, які провокують запалення);
  • прополоскати рот солоною водою (сіль також прибирає запалення).

Але обов’язково потрібно пам’ятати, що усунення болю тільки тимчасове рішення проблеми, для повного лікування потрібно обов’язково звертатися до стоматолога.

Рекомендації

Зубний біль має специфічну природу походження, тому терпіти його і сподіватися, що все само собою пройде не варто, можна звернутися до народної медицини, але при цьому обов’язково потрібно розуміти, що в такому випадку причина больових відчуттів нікуди не дінеться, а лише тимчасово перестане доставляти вам дискомфорт.

Якщо немає можливості відразу після виникнення болю відвідати стоматолога, то можна тимчасово усунути біль, щоб він не заважав працювати протягом дня, але після обов’язково відвідати професіонала для правильного і своєчасного лікування зубів, щоб потім не виникло ускладнень.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты