Чистка язика від бактерій: необхідність чи примха? Як стверджує сучасна стоматологія, гігієна порожнини рота ніколи не буде вважатися повноцінною і приносити користь без процедури чистки язика. Її необхідно здійснювати не рідше, ніж гігієну зубів: мінімум двічі на день.

Чому важливо регулярно чистити порожнину рота?

Язик людини один з найбільш функціональних органів. У нього величезна кількість завдань, для ефективної реалізації яких він вимагає повноцінного і правильного догляду. Основні функції організму, на які безпосередньо впливає людський язик, такі:

  • спілкування і мова: можливість вимовляти звуки і слова;
  • тембр голосу, який змінюється й визначає інтонацію мови;
  • перевертання їжі призводить до кращого пережовування і ковтання;
  • визначення смакових характеристик їжі, виявлення їстівних та неїстівних матеріалів;
  • відображення емоцій на обличчі людини, участь в міміці.

Поверхня цього органу не гладка: вона вся покрита різноманітними борознами та сосочками, в яких регулярно скупчуються мікроби, формуючи наліт. Тому винятків в рекомендаціях стоматології з його чищення просто немає: це треба робити абсолютно всім для запобігання різних проблем. Навпаки: є тип людей, яким така чистка навіть більше показана, ніж іншим. Скажімо, це курці або любителі жувати тютюн.

Несвоєчасна чистка язика небезпечна не тільки поганими відчуттями, як то неприємний запах з рота – галітоз, але й більш серйозними проблемами стоматології. Нерегулярна гігієна, розвиток бактерій і скупчення мікробів може спровокувати появу таких хвороб, як карієс, стоматит, глосит і ін.

Язик є одним з природних індикаторів людського здоров’я в сучасній стоматології. За його зовнішнім виглядом можна легко визначити наявність в організмі тих чи інших проблем. Тому і догляд за ним повинен бути ретельним і якісним, а запобіганню утворення нальоту і розвитку бактерій – приділятися належна увага.

П'ять кращих способів чищення язика

5 кращих способів чищення всього рота

  1. В традиційній стоматології чистка язика проводиться класичним методом за допомогою спеціального приладу скребка. Він також не хитрий у застосуванні, як і звичайна зубна щітка, виготовляється частіше за все з пластика і являє собою невелику ручку з напівкруглим накінечником у вигляді насадки. Їм легко і швидко видаляється наліт, цей інструмент не вимагає якогось особливого догляду і повинен змінюватися кожні два-три місяці.
  2. Універсальний інструмент для очищення розглядаємого органу, що представляє собою щось середнє між звичайною щіткою і розглянутим вище скребком. Найчастіше вона округлої витягнутої форми, на місці впливу розміщена м’яка щетина. У щітки-скребка спеціальна плоска форма завдяки такій видозміні вона здійснює чистку набагато простіше, не викликаючи блювотний рефлекс. Також ці пристосування випускаються з двосторонніми поверхнями: звичайною щетиною або пластиковими рельєфними смугами. Обидві поверхні призначені для чищення, кожному користувачеві належить вибрати більш зручний спосіб.
  3. Спеціальна насадка у вигляді невеликої ложечки, яка кріпиться на ємність з водою. Процес чищення виходить м’яким і ефективним, так як з іригатора подається вода в ложку, яка й очищує поверхню.
  4. Щітка для зубів і язика в одному інструменті: виглядає досить прозаїчно і є універсальним методом очищення всієї порожнини. На протилежній від щетини стороні розміщуються силіконові, гумові або пластикові зубці, щетинки та інші пристосування для очищення поверхні.
  5. Застосування рідин для ополіскування та надання свіжості. Цей спосіб є найпростішим в застосуванні, але не замінює собою використання класичного скребка. Ідеальний в поєднанні з механічним очищенням.

Язик можна очистити і звичайною зубною щіткою. Правда, користь даного методу може бути нижчою, але краще робити це хоча б так, ніж не робити зовсім.

В цілому процес очищення язика зовсім не складний і займе у вас менше часу, ніж чистка самих зубів. Тим не менш, його значимість дуже велика. Незалежно від того, курите ви чи ні, вживаєте каву, вино або іншу фарбуючу їжу або стримуєтеся від такої, страждаєте якимись хронічними захворюваннями або ведете здоровий спосіб життя, – підтримувати чистоту, запобігати накопиченню бактерій і регулярно здійснювати гігієну всієї порожнини рота потрібно обов’язково.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты