У сучасній стоматології для пломбування та відновлення зубів найчастіше використовують композитні матеріали. Таке поширення вони отримали за рахунок широких функціональних можливостей і стійкості до несприятливих факторів.

Кожен вид композиту має свої переваги і показання для лікування зубів, однак високих результатів можна досягти, тільки дотримуючись техніки його застосування.

Помилки при обробці порожнини рота

Класичний метод формування простору під пломбу (обробка стінок під кутом 90°, гладка поверхня і додаткове збільшення майданчика при II і IV класах по Блеку) підходить тільки для установки композиту з емалевими бондами. При використанні адгезивної техніки, необхідно сформувати гладку порожнину без яскраво виражених кутів і додаткового збільшення майданчика при II і IV класах по Блеку. Порушення цих принципів може призвести до випадіння пломби.

Помилки при шинуванні

На завершальному етапі обробки порожнини стоматолог повинен сформувати скіс емалі під кутом не менше 45°, інакше між композитним матеріалом і емаллю не відбудеться щільного зчеплення. Це призведе до скупчення шкідливих бактерій, зубного нальоту і в майбутньому до необхідності повторного лікування каріозного пошкодження.

Волога поверхня порожнини

Перед пломбуванням необхідно провести перевірку стінок порожнини на відсутність крові, слини та ясенної рідини. Інакше не затверділий композит може розтектися і спровокувати гіперестезію або рецидивний карієс.

Помилки при пломбуванні порожнини

Щоб захистити пацієнта від появи дефектів пломби, стоматологу необхідно визначити ступінь захворювання і підібрати прокладку, яка буде захищати стінки зуба від токсичних властивостей композитного матеріалу. При діагностиці поверхневого карієсу досить тільки ізолюючої прокладки, при глибокому додатково застосовують лікувальну (для запобігання некрозу).

Ізолюючу прокладку встановлюють до емалево-дентинного кордону. При більш високому кріпленні вона розчиниться в ротовій рідині, що призведе до появи і необхідності лікування вторинного карієсу.

Помилки при обробці пломби

Після затвердіння композитного матеріалу, лікар видаляє суперконтакти і випираючі края пломби, які можуть пошкодити слизову оболонку рота.

Щоб отримати гладку й однорідну поверхню, стоматолог полірує пломбу легкими рухами. Посилені натискання можуть призвести до пошкодження пульпи.

Неправильна установка вінірів

Основна помилка, яку здійснюють лікарі при застосуванні пластин з композиту підвищена швидкість процедури. Пацієнти, які бажають швидко виправити проблеми з зубами, погоджуються на лікування в найкоротші терміни. Але для безпроблемного і довгострокового носіння вінірів, перед їх установкою необхідно:

  • провести перевірку цілісності взаємодії щелепної системи;
  • зробити діагностику перевантаження і зносу нижньощелепного суглоба;
  • вивчити будову прикусу.

Якщо працювати “на швидкість” і пропустити ці дії, вініри можна встановити не герметично. Це призведе до обширного каріозного процесу за пластинками. Для виправлення проблеми, всю конструкцію доведеться знімати, а потім встановлювати заново.

У стоматологічній клініці “Fenix ​​Smile” фахівці проводять діагностику та лікування захворювань порожнини рота відповідно до європейських технологій і стандартів безпеки, використовуючи тільки якісні композитні матеріали.

Ми приймаємо пацієнтів за адресою: м Київ, Святошинський район, вул. Симиренка, 10.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты