Карієс — поширене захворювання порожнини рота, яке зустрічається у дітей різних вікових груп. Він може виникнути з наступних причин:

 • неправильно складений режим харчування (надмірне вживання солодкого, газованої води і мучного);
 • нерегулярна гігієна;
 • нестача кальцію і фтору в організмі;
 • зараження шкідливими мікроорганізмами через чужі гігієнічні приналежності або столові прилади;
 • вживання під час вагітності алкоголю і деяких лікувальних препаратів, що провокують появу вродженого карієсу ще під час формування плоду;
 • генетична схильність.

Карієс у дітей не тільки викликає хворобливі відчуття в молочних зубах, але і може стати причиною проблем з корінними зубами в майбутньому. Тому проводити профілактику захворювання необхідно з раннього дитинства, а в разі появи каріозних пошкоджень відразу ж починати лікування в стоматології.

Як боротися з карієсом у дітей

Захист дитячих зубів від карієсу

Головна умова в підтримці здоров’я порожнини рота правильна гігієна. Дітей необхідно вчити користуватися щіткою, пастою та іншим приладдям для чистки з раннього віку, а також слідувати таким рекомендаціям:

 • чистити перший молочний зуб за допомогою спеціальних силіконових насадок;
 • вводити гелі та пасти з натуральним складом у віці 1-2 роки;
 • чистити зуби два рази на день щіткою під кутом 45°, використовуючи вимітаючі рухи у напрямку від різців до молярів;
 • спробувати не примушувати дитину до водних процедур, а представити процес у вигляді гри або показати навчальний мультфільм про гігієну рота;
 • ополіскувати рот протягом дня після кожного прийому їжі;
 • запропонувати дитині вибрати гігієнічне приладдя самостійно (щітку із зображенням улюбленого героя або пасту з особливим смаком, головне, щоб це подобалося малюкові).

Ретельна гігієна істотно знижує ризик появи каріозних пошкоджень і передчасного видалення зубів. Але для більш сильного захисту від захворювання слід приділити увагу ще декільком факторам.

Правильне харчування

У раціоні дітей необхідно обмежувати кількість солодких, борошняних, картопляних страв і газованих напоїв. На стан кісткових тканин благотворно впливають продукти, що містять фтор і кальцій (яйця, риба, кефір і сир). Для профілактики зубного нальоту дитині необхідно регулярно вживати тверді фрукти і овочі.

Корисні напої

Солодкі напої (компот, лимонад, чай з цукром) провокують появу каріозних пошкоджень, а от зелений чай і дистильована вода мають антибактеріальний ефект. Не слід пити контрастні по температурі напої це травмує емаль, послаблюючи рівень захисту кісткових тканин.

Контроль в стоматологічній клініці

Деякі проблеми молочних зубів, включаючи карієс, буває важко діагностувати без спеціального обладнання. Щоб виявити і провести лікування захворювання на ранніх стадіях, дітям слід відвідувати стоматолога 2-4 рази на рік. Для посиленої профілактики каріозних пошкоджень рекомендується проводити професійну чистку рота не рідше одного разу на рік.

Жителі Києва можуть отримати якісний огляд порожнини рота в клініці естетичної стоматології “Fenix ​​Smile”. Наші фахівці надають широкий спектр послуг, включаючи лікування карієсу, пломбування та імплантацію.

Ми знаходимося за адресою: м Київ, вул. Симиренка, 10 (Святошинський район).

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты