Сучасна естетична стоматологія здатна виправити практично будь-який дефект посмішки, в тому числі виправити неправильний прикус. Цей процес досить тривалий і вимагає установки брекетів – спеціального пристосування, що коректує положення зубів в зубному ряду. Такі системи відрізняються матеріалами, способом кріплення, але об’єднані одним недоліком: після їх установки ротовій порожнині потрібен особливий догляд.

Часті проблеми після установки брекетів

Відразу після фіксації ортодонтичної скоби в роті пацієнт стикається з низкою проблем, які включають:

  • больові відчуття в білязубній області;
  • Пошкодження слизової оболонки ротової порожнини;
  • Труднощі у вживанні деяких продуктів;
  • Проблеми з дикцією;
  • Потреба в підвищеній гігієни.

Деякі з них, включаючи біль і погану дикцію, проходять протягом короткого часу після процедури. Інші залишаються з пацієнтом на весь період лікування.

Конструкція брекетів не дозволяє пацієнтові вживати занадто тверді продукти через ризик відклеювання замків. Крім того, зуби з брекетами гірше справляються з жувальною функцією, тому на час лікування перевага віддається рідкій або напіврідкій їжі.

Але особливо неприємно застрягання дрібних шматочків їжі під замками, утворення нальоту навколо дуги, які не тільки погіршують вигляд посмішки, але й призводять до утворення карієсу. Саме тому пацієнтам зі встановленою системою виправлення прикусу потрібно навчитися правильному догляду за зубами.

Як доглядати за зубами з брекетами? Методи і фото

Як доглядати за зубами після установки брекетів?

Крім звичайної зубної щітки, для догляду за порожниною рота пацієнту доведеться запастися:

  • монопучковою зубною щіткою;
  • спеціальними ортодонтичними йоржиками;
  • ополіскувачем;
  • суперфлосом;
  • іригатором.

Крім того, не зайвим стане придбання спеціального розчину, фарбуючого зубний наліт. Засіб допоможе контролювати якість чищення зубів і помічати погано очищені ділянки.

На час лікування пацієнту краще перейти на використання V-подібної зубної щітки з поглибленням в центральній частині ворсу. Особлива форма дозволяє більш ефективно очищати емаль і поверхню замків ортодонтичної скоби. Після звичайної потрібно скористатися монопучковою щіточкою, здатною очистити важкодоступні області та вузькі простори між замками і яснами.

Наступним етапом стає використання спеціальних йоржиків з тонким пучком щітини. Вони легко проникають під дугу, очищаючи скупчений там наліт. Щоб не допускати розмноження бактерій, ці щіточки необхідно міняти кожні 2-3 тижні.

За допомогою суперфлосів особливої ​​зубної нитки з жорстким кінчиком очищаються  проміжки між зубами і простори навколо замків.

Застосування іригатора дозволить очистити приясеневі кишені й інші недоступні для звичайної чистки місця за допомогою струменя води, що подається під напором

Чистити брекетовані зуби потрібно за спеціальною методикою, яку показує пацієнтові ортодонт. Крім того, кількість чисток доведеться збільшити. Бажано, очищати ротову порожнину від залишків їжі після кожного її прийому, але якщо такої можливості немає, то зуби потрібно чистити не менше трьох разів на день, а після їжі використовувати хоча б ополіскувач для рота.

Так як на зубний ряд під час лікування здійснюється підвищений тиск, звичну зубну пасту варто замінити зміцнюючою. Вона допоможе захистити емаль і зменшить ризик виникнення карієсу.

Також догляд при носінні ортодонтичної скоби включає дотримання дієти, яка виключає тверді продукти, фарбуючі і солодкі напої, льодяники.

Як доглядати за зубами з брекетами? Методи і фото

Послуга установки брекетів у Fenix ​​Smile

Для виправлення прикусу і набуття посмішки мрії важливий не тільки ретельний догляд, а й якісна фіксація брекет-системи. З послугами досвідчених стоматологів клініки «Fenix ​​Smile» у Києві процедура пройде з комфортом для пацієнта і обов’язково подарує бажаний результат.

Лікарі стоматології у Святошинському районі підберуть кращу конструкцію для кожного клінічного випадку, навчать підтримувати гігієну рота під час лікування, щоб після його закінчення ви змогли радувати оточуючих рівною, сяючою посмішкою.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты