При виготовленні зубних імплантів використовують легкий і біоінертний матеріал – титан. Він не відторгається організмом людини і міцно зв’язується з кістковою тканиною, служить опорою для знімних або незнімних протезів. Операція з імплантації зубів малотравматична. Передопераційне обстеження допомагає виявити можливі протипоказання до хірургічного втручання і уникнути пов’язаних з ними ускладнень. Але в рідкісних випадках небажані наслідки все ж з’являються.

Як доглядати за зубними імплантами

Які бувають ускладнення після імплантації зубів

Найпоширеніші проблеми:

Ускладнення, пов’язані з м’якими тканинами навколо імпланта, розвиваються в 8,5% випадків і пов’язані не тільки з діями лікаря, але і з психоемоційним станом пацієнта, а також з особливостями його організму. Вони вимагають негайного лікування.

Найпоширеніші проблеми:

 • больовий синдром;
 • крововилив;
 • розходження швів;
 • запальна реакція, що може супроводжуватися руйнуванням кісткової тканини;
 • відторгнення імпланта;
 • оніміння щелепи, що не проходить з часом.

Протез може руйнуватися, якщо пацієнт не дотримується правил його використання і рекомендації стоматолога. Уберегтися від небажаних наслідків, наприклад, від пошкодження тканин або імпланту, допоможе правильний догляд.

Як доглядати за зубними імплантами

Як доглядати за зубами після протезування

Щоб уникнути наслідків, особливо важливо правильно доглядати за порожниною рота в післяопераційний період. Крім загальних порад по догляду є кілька специфічних правил:

 • в перший день після операції не бажано вживати гарячу їжу і напої, щоб не спровокувати кровотечу;
 • після протезування не слід чистити щіткою зуби біля оперованої ділянки ясен протягом 10 днів, краще використовувати антисептичні розчини для полоскання;
 • утримуватися від сильного навантаження на зуби, пережовування твердих продуктів, пиття через соломинку;
 • полоскати рот після кожного прийому їжі;
 • спати в легкому холоді і на високій подушці, щоб голова знаходилася якомога вище для зменшення набряклості ясен.

Після того, як протез повністю приживеться, а ясна в місці його установки відновляться, потрібно продовжувати ретельно доглядати за імплантом. Крім дотримання належної гігієни порожнини рота, діють такі рекомендації:

 • виступаючу над яснами частину (абатмент) слід щодня чистити зубною ниткою;
 • для чищення бічних поверхонь абатмента потрібно користуватися міжзубною щіткою з одним рядком щетини;
 • для видалення поверхневих забруднень з протезів краще використовувати м’яку нейлонову зубну щітку і невелику кількість зубної пасти;
 • чистку зубів потрібно проводити щодня в ранковий і вечірній час;
 • слід відмовитися від вживання їжі та напоїв з фарбуючими властивостями.

Після імплантації слід регулярно відвідувати стоматологію для профілактичних оглядів. Небажані явища, виявлені на ранніх стадіях, легше усунути. Лікар професійно оцінить стан зубного протеза і м’яких тканин після його установки і скоректує рекомендації по догляду.

Рекомендації пацієнтам від фахівців «Fenix ​​Smile»

Протягом 1-2 днів до операції з протезування і 2-3 тижні після процедури слід утримуватися від куріння і вживання алкоголю. Ці шкідливі звички послаблюють здоров’я ротової порожнини.

Після протезування протягом 2-3 днів можна прикладати до ясен холодні компреси. Холод допомагає зменшити набряк і звузити судини. Щоб не спровокувати кровотечу, важливо не тільки відмовитися від гарячих страв, але і не відвідувати сауну або лазню.

Для догляду за порожниною рота в післяопераційний період краще використовувати м’яку щітку і пасту з рослинними компонентами. Чистити зуби слід акуратно. Якщо в куточках губ з’явилася сухість і розтріскування шкіри, їх потрібно зволожувати спеціальними засобами. Важливо уникати дотиків до місця установки протеза руками або язиком.

Пацієнти нашої клініки «Fenix ​​Smile» можуть бути впевнені в міцності і надійності систем, використовуваних при імплантації. Наші лікарі проводять професійний післяопераційний догляд. Ми обслуговуємо не тільки жителів Києва, а й гостей столиці з будь-якого регіону. Клініка знаходиться у Святошинському районі, на Борщагівці. Дізнатися точну адресу можна в розділі «Контакти» або по телефону.

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты