Носіння брекетів завжди було серйозним випробуванням не тільки для дітей, а й для дорослих. Класична ортодонтична скоба, яка встановлюється на передню поверхню зубів, робить посмішку вкрай непривабливою, викликаючи у пацієнтів сильний психологічний дискомфорт. Незважаючи на застосування більш непомітних в порівнянні з металом матеріалів (кераміки) для створення вестибулярних конструкцій повністю приховати їх від очей було неможливо. Ситуація змінилася з появою лінгвальних брекетів, які зробили переворот в естетичній стоматології.

З назви стає зрозуміло, що такі ортодонтичні скоби фіксуються на внутрішній, зверненій до язика поверхні зубного ряду. Такий спосіб кріплення робить їх практично непомітними для оточуючих. При цьому значних змін в самій конструкції немає: вона, як і вестибулярні моделі, складається з дуги і замків, які забезпечують вирівнювання прикусу за рахунок посиленого тиску на зуби.

Як ставлять лінгвальні брекети і навіщо?

Переваги та недоліки лінгвальних брекетів

Внутрішні ортодонтичні скоби володіють однією величезною перевагою в порівнянні з класичними щодо естетики – це непомітність. У світі, де зустрічають по одягу, найчастіше саме зіпсована вестибулярною конструкцією посмішка часто позбавляє пацієнтів можливості завести корисні знайомства, влаштуватися на роботу, побудувати романтичні стосунки. Невидимі чужому оку лінгвальні системи позбавляють від необхідності ховати посмішку.

Також внутрішня сторона зубів менш схильна до вимивання корисних мінералів (кальцію, фтору та ін.). Зменшення рівня демінералізації при застосуванні лінгвальних ортодонтичних скоб дозволяє захистити зуби, знизивши ризик руйнування емалі і утворення карієсу. Внутрішня конструкція також дозволяє уникнути травм слизової рота, що часто виникають при установці вестибулярних систем.

Крім естетики, лінгвальні конструкції виділяються більшою ефективністю в лікуванні відкритого або глибокого прикусу. Ортодонти рекомендують носіння таких скоб при наявності щілини між зубними рядами при їх змиканні, а також якщо верхній ряд закриває нижні зуби більш ніж на 2/3 довжини. Також фахівці відзначають велику результативність лінгвальних ортодонтичних скоб при необхідності усунення щілин між зубами або навпаки при потребі в їх «розсуванні».

Не позбавлені внутрішні брекети і мінусів, до яких можна віднести:

  • велику ціну;
  • тривалий термін виготовлення;
  • порушення дикції;
  • болісність процедури;
  • травмування язика.

Як ставлять лінгвальні брекети і навіщо?

Високу вартість виготовлення і установки лінгвальних ортодонтичних скоб пояснює складність і трудомісткість такої роботи. Над створенням індивідуальної конструкції доводиться працювати близько 2 місяців, тоді як вестибулярні скоби виготовляються протягом місяця.

Порушення дикції в перші тижні після процедури установки виникає через зменшення внутрішнього об’єму ротової порожнини. Язику потрібно трохи часу, щоб звикнути до присутності в роті стороннього предмета і почати правильно вимовляти звуки.

Через внутрішнє розташування системи гігієна порожнини рота буває ускладнена і якісно видалити наліт, який збирається навколо замків і під дугою, буває неможливо, тому пацієнту потрібно проходити процедуру професійного чищення у стоматолога кожні 1-1,5 місяця. Крім того, як і при носінні вестибулярних ортодонтичних скоб, зуби потрібно чистити після кожного вживання їжі, використовуючи спеціальну V-образну, монопучкову, ортодонтичну щітки, зміцнюючі пасти і зубну нитку.

Послуга установки брекетів у Fenix ​​Smile

Якщо для вас важлива естетика посмішки, досвідчені стоматологи клініки «Fenix ​​Smile» у Києві допоможуть вам виправити неправильний прикус, швидко виготовивши і встановивши якісні і непомітні брекети.

В сучасній стоматології у Святошинському районі установка ортодонтичної скоби займає небагато часу і проходить з максимальною зручністю для пацієнта, щоб після закінчення лікування ви могли радіти сяючій, рівній посмішці!

Статья 

Хирург-стоматолог, имеет квалификацию в сфере имплантологии. Владеет новейшими хирургическими техниками в области хирургической стоматологии, имплантологии, полученными у ведущих специалистов Украины, регулярно принимает участие в международных симпозиумах, семинарах и конференциях.
Стажировался в частном стоматологическом кабинете в Чешском Крымлове,Чехия
ПРИОРИТЕТНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ Имплантация зубов Протезирование зубов

Похожие посты